ثبت دامنه

دامنه چیست؟

دامنه همان نامی است که برای یک سایت انتخاب می شود و بر روی هاست پارک می شود. پارک شدن یک دامین به آن معناست که با زدن یک دامین بر روی هاست اطلاعات آپلود شده بر روی هاست نمایش داده می شود .

پسوندهای دامین

با توجه به نوع فعالیت آنها انتخاب میشوند که امروزه به این امر توجه زیادی نمیشود و بیشتر بر روی دامین های دات کام معطوفیت بالایی وجود دارد .
.com , .net , .org , .info , .biz , .us , .tv , .uk , .de , .eu , .name , .ws , .mobi , .asia , .co , .it , .ir و … دامین هایی را نیز مشاهده میکنیم که بنا به نوع موقعیت جغرافیایی انتخاب میشوند و آن هم پسوندهای ملی میباشند دات آی آر و یا همانند آنها و یا کشورهای دیگر از این دسته هستند .


انتقال دامنه

با مواردی بر خورد میکنیم که گه گاه خواهان این باشیم که دامینی که در یک شرکت هاستینگ به ثبت رسیده است به پلن ثبتی یک شرکت دیگر منتقل شود .اولین کار ی که باید انجام شود در خواست کاربر از شرکتی است که دامین در ان ثبت شده است در روال عادی کاربر بعد از درخواست یک میل از شرکت ثبتی دریافت میکند که حاوی یک متن تاییدی است که شرکت میل را ارسال میکند به جهت اطمینان از درخواست ترنسفر از طرف دارنده دامین و بعد از تایید از کاربر یک کد درخواست میشود که کد ترنسفر است که باید از شرکتی دریافت کنید که خوسترید دامین خود را به آنجا منتقل کنید و بعد اعلام .در اینجا کاربر وظیفه خود را انجام داده است و دیگر اقدامات بر عهده دو شرکت است .

تعرفه ثبت، تمدید و انتقال دامنه
پسوند دامنه قیمت سالیانه
com. 720,۰۰۰ تومان
net. 840,۰۰۰ تومان
org. 840,۰۰۰ تومان
info. 1,250,۰۰۰ تومان
biz. 1,260,۰۰۰ تومان
ws. 1,800,۰۰۰ تومان
ir. 35,۰۰۰ تومان
asia. 1,220,۰۰۰ تومان
tel. 790,۰۰۰ تومان
tv. 2,300,۰۰۰ تومان
پسوند دامنه قیمت سالیانه
mobi. 1,460,۰۰۰ تومان
tv. 640,۰۰۰ تومان
co. 2,200,۰۰۰ تومان
in. ———- تومان
ru. ———–تومان
eu. 740,۰۰۰ تومان
de. ——— تومان
fr. ——— تومان
it. ——— تومان
li. ——— تومان